Penktadienį, rugsėjo 22 dieną, uostamiestyje vyks Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos organizatorių, Klaipėdos krašto gubernatoriaus, diplomato Jono Polovinsko-Budrio ir jo žmonos Reginos Kašubaitės-Budrienės palaikų perlaidojimo ceremonija. Iškilmingą ceremoniją tiesiogiai galės stebėti LRT TELEVIZIJOS bei portalo LRT.lt žiūrovai.

Šiemet minimas Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmetis – šia proga į Lietuvą iš Čikagos buvo pargabenti Jono Polovinsko-Budrio ir jo žmonos Reginos Kašubaitės-Budrienės palaikai. Urna į Lietuvą atvyksta rugsėjo 21 dieną, o rugsėjo 22 dieną Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos organizatorių palaikai atguls amžinojo poilsio Senosiose Klaipėdos kapinėse.

Tiesioginė transliacija iš Klaipėdos 14.10 val. su vertimu į gestų kalbą bus rodoma per LRT TELEVIZIJĄ bei portale LRT.lt.

Jonas Polovinskas, geriau žinomas Budrio pavarde, buvo viena pagrindinių figūrų, siejamų su Klaipėdos prijungimu prie Lietuvos Respublikos. Budrys vadovavo 1923 metais įvykusiam Klaipėdos sukilimui, o vėliau dėjo visas pastangas, kad Klaipėda taptų Lietuvos dalimi. Istorikų ir žinovų teigimu, jo veiklą šiais ir vėlesniais metais galima įvertinti kaip įtvirtintus lietuviškus pamatus Klaipėdoje. Kartu su sukilimo vadovu perlaidojama Budrio žmona Regina Kašubaitė-Budrienė, taip pat dalyvavo karinėje operacijoje prijungiant Klaipėdą – buvo telegrafo ryšininkė.